Sıkça Sorulan Sorular

UCUZ HALI YIKAYAN FİRMALARLA NE FARKINIZ VAR?

Her hizmette ve her üründe olduğu gibi halı yıkamanında bir maliyeti vardır. Dünyada hiç bir şey çalmadan ucuza mal edilemez. halı yıkamada en büyük maliyet şampuan ve temizlik maddeleri giderleridir. eğer merdiven altında üretilen kalitesiz, sağlıksız ucuz temizlik maddeleri kullanırsanız maliyeti düşürebilir dolaysı ile ucuza halı yıkayabilirsiniz. ama bu durumda kaliteyi yakalamanız mümkün değildir. şu an için piyasada 50 kuruştan tutun 10 Tl ye kadar şampuan bulunmaktadır. bunun yanında firmamızda yıkanan halılar sağlıksız kanserojen naylon poşetlerle değil anti bakteriyel bez hurçlarla teslim edilmektedir. özellikle kayıt dışı ve sezonluk çalışan firmalar ucuz malzemeler kullanarak ucuza halı yıkaya bilmektedir.güncel bir örnek verecek olursak kıymanın kilosunun 25-30 Tl olduğu bir ortamda kilosu 15 Tl ye sucuk satılmaktadır. ve o ucuz sucuğun içinde tavuk derisinden tutunuz, sakadata kadar her şey bulunmaktadır. halı yıkamada da bu durum geçerlidir. sağlıksız kimyasallar kullanarak belki ucuz hizmet verilmektedir ama aynı anda sağlığınız tehlikeye girebileceği gibi halınızın ömrü de azalmaktadır.HALI LEKELERİ ÇIKIYORMU

Halı lekeleri halının cinsi,lekenin oluş süresi,ilk müdahale şekli ile yakından ilgilidir.örneğin leke oluştuğu anda kimyasal kullanılarak çıkartılmaya çalışılan bir leke kalıcı olabilmektedir. leke çözücüler kimyasal ürünlerdir. bazen lekeyi çıkartmak için halıda kalıcı hasarlar olabilmektedir. o yüzden çok büyük oranda çıkmakla birlikte lekeler için garanti verilmemektedir.STOR TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIYOR

Stor perdeleriniz deneyimli elemanlarınız tarafında yerinden sökülmektedir. Stor yıkama için imal edilmiş özel makinalarda uygun şampuanlar kullanılarak ultraviyole ses dalgaları desteği ile yıkanmaktadır.perde yıkama işlemi bittikten sonra son kontrol ve perdenin kasaları temizlenerek yerine montajı yapılmaktadırHALILARIM BAŞKASININ HALISI İLE KARIŞIRMI?

Sistemimizde sipariş oluşuturulması ve etiketleme işlemi bilgisayar ortamında yapıldığı için halılarınızın başaka birisinin halısı ile karışma riski söz konusu değildir. her sipariş ve müşteri için oluşturulan sipariş formları ve her müşteriye bilgisayar ortamında etiket numarası verildiği için böyle bir durum söz konusu değildirHALILARIM NASIL YIKANIYOR?

Halılarınız adresinizden alındıktan sonra, sırası ile önce toz alma dolabından geçirilir. Steril ve dinlendirme havuzunda bir müddet bekletildikten sonra tam otomatik yıkama makinasında 6 adet fırça ile yıkandıktan sonra durulama ve vakumlama ünitelerinden geçirilir. yıkama makinasından çıkan halılar sıkma makinalarında %90 oranından suyu alındıktan sonra mevsim şartlarına göre doğal yada sunni kurutmaya alınır. tamamen kuruduktan sonra hav alma ve paketleme makinasından geçirilip son kontrolüde yapıldıktan sonra hurçlanarak adresinize teslim edilirHALILARIN TESLİMAT SÜRESİ NE KADARDIR?

Mevsim şartlarına ve iş yoğunlğuna göre 3-5 gün içinde halılarınız teslim edilmektedir